t. inżynierii sanitarnej - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

t. inżynierii sanitarnej

KIERUNKI KSZTAŁCENIA > TECHNIKUM
Zawód: TECHNIK INŻYNIERII SANITARNEJ

Technik inżynierii sanitarnej to zawód ściśle związany z niezwykle ważną obecnie dbałością o środowisko, ponieważ uczy montażu, utrzymania oraz konserwacji wszystkich urządzeń związanych z inżynierią sanitarną.
To ciekawy zawód dający uczniom wiele możliwości rozwoju, pozwalający na zdobycie praktycznej wiedzy na temat prac instalatorskich. Ta wiedza pozwoli Wam sprawić, że w każdym domu mieszkańcy będą czuli się komfortowo, wiedząc, że zamontowane w nim instalacje służyć im będą przez wiele lat.
Ten kierunek przynosi wiele korzyści, w tym stałe zatrudnienie w renomowanych firmach oraz gwarancję dobrych zarobków, a także możliwość prowadzenia własnej działalności.
Przyszły technik inżynierii sanitarnej dowie się podczas nauki w szkole jak zapewnić czyste powietrze w domu dzięki instalacji wentylacyjnej, odpowiednią temperaturę, wilgotność oraz jakość powietrza dzięki instalacji klimatyzacyjnej. Nauczycie się również jak działa sieć kanalizacyjna i instalacja wodociągowa, która utrzymuje wysoką jakość wody do picia. Dowiecie się jak oszczędne kotły na paliwa ekologiczne mogą wytworzyć ciepło w domu.
Dzięki współpracy z wieloma firmami i zakładami takimi jak: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Zakład Gazowniczy, Zakład Energetyki Cieplnej możemy na własne oczy przekonać się „jak to działa”.
OGRZEWAMY WASZE DOMY I SERCA!!!

Drogi Rodzicu,
Technik inżynierii sanitarnej to pracownik średniego nadzoru instalacyjnego, który organizuje, zarządza, kontroluje i rozlicza pracę zespołów pracowniczych. To zawód dla osób posiadających praktyczne podejście do interesujących ich zagadnień z zakresu robót instalatorskich. Przeprowadzi modernizację, konserwację i naprawę istniejących instalacji i urządzeń. Dzięki posiadanej wiedzy sprawi, że w naszym domu będziemy czuli się komfortowo, wiedząc, że zamontowane nim instalacje służyć będą Nam przez długi czas oraz są przyjazne dla środowiska naturalnego.

Korzyści:
- Dobre zarobki, łatwość znalezienia zatrudnienia,
- Posiadanie umiejętności organizacyjnych i sporządzania kosztorysów budowlanych,
- Wykonywanie zawodu, który ma wpływ na zagospodarowanie przestrzeni,
- Możliwości poznawania nowych ciekawych ludzi, technologii,
- Praca na stanowiskach niestacjonarnych w nienormowanym czasie pracy.

Absolwent może znaleźć zatrudnienie w:
- Biurach projektowych,
- Przedsiębiorstwach zajmujących się budową, modernizacją i konserwacją sieci i instalacji sanitarnych,
- Przedsiębiorstwach budowlanych,
- Przedsiębiorstwach handlowo-usługowych,
- Państwowym nadzorze budowlanym,
- Przedsiębiorstwach zajmujących się ochroną środowiska
- Może prowadzić własną działalność gospodarczą.

Budowlanka w tym roku proponuje połączenie nowego zawodu Technik inżynierii sanitarnej z elementami OZE. W szczególności instalowanie i wykorzystywanie energii Słońca i gruntu. Nauczycie się, jak zamontować kolektor słoneczny, panel fotowoltaiczny i pompę ciepła. A to wszystko w ramach proponowanego zawodu.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego