ARCHIWUM > 2015/2016

UCZNIOWIE ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ
„BUDOWLANKI”  W FINALE!

XVV EDYCJI TURNIEJU BUDOWLANEGO ZŁOTA KIELNIA

Po ogłoszeniu wyników Eliminacji Okręgowych XVV Edycji Turnieju Budowlanego Złota Kielnia jakie odbyły się w Toruniu, Mińsku ,Mazowieckim, Gliwicach, Lublinie, Poznaniu i Kędzierzynie Koźlu aż czterech uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu - zakwalifikowało się do finału:
Damian Golec, Krystian Łakoma
uczący się w zawodzie murarz-tynkarz,
Dominik Marek i Jakub Zieliński
uczący się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Krystian Łakoma
zajął 1 miejsce, a Damian Golec zajął 5 miejsce na 60 startujących z kwalifikacji B.18 Wykonywanie robót murarsko tynkarskich
Jakub Zieliński
zajął 3 miejsce, a Dominik Marek zajął 4 miejsce na 53 startujących z kwalifikacji B.07 Wykonywanie robót posadzkarsko okładzinowych.

Zgodnie z regulaminem konkursu finaliści są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie i otrzymują oceny celujące na koniec roku szkolnego z przedmiotów zawodowych. Opiekunem całej czwórki jest pani Joanna Wiśniewska nauczyciel szkoły.

W finale, który odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich BUDMA w dniach 2
5 lutego 2016r., uczniowie „Budowlanki” rywalizować będą z młodzieżą z całej Polski. Przed nimi testy z wiedzy zawodowej i prace praktyczne.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kibicowania naszym uczniom na targach, podczas wykonywania prac praktycznych. Wśród kibiców nie zabraknie uczniów naszej szkoły, którzy jak co roku odwiedzą BUDMĘ.

Pozostali uczniowie biorący udział w eliminacjach okręgowych:
Dawid Posłuszny
w zawodzie monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych uplasował się na 16 miejscu w kwalifikacji B.09 Montaż instalacji sanitarnych, a Arkadiusz Kryszewski na 29 miejscu w kwalifikacji B.06 Roboty malarskie. Ich opiekunami byli p. Justyna Dybicz i p. Karol Marcysiak.
Wszystkim gratulujemy!

Zapraszamy gimnazjalistów do nauki w naszej szkole i osiągania podobnych sukcesów. Szkoła zapewnia dobre przygotowanie do zawodu co potwierdzają powyższe sukcesy.