Menu główne

Wiktor mistrzem Polski

ARCHIWUM > 2017/2018

OGÓLNOPOLSKI ZAWODOWY SUKCES UCZNIA „BUDOWLANKI”

Kolejny raz ZSP nr 5 może się pochwalić wielkim osiągnięciem w dziedzinie przygotowania do wykonywania zawodu. Wiktor Wiechecki uczeń II klasy Szkoły Branżowej podczas zmagań na Międzynarodowych Targach Poznańskich BUDMA wywalczył tytuł Mistrza Polski w kwalifikacji B.07 - Wykonywanie robót posadzkarsko - okładzinowych. Jak znaczące jest to osiągnięcie mówią liczby, bo pokonał on ponad 2500 uczniów, którzy brali udział w eliminacjach na szczeblu szkolnym, aż 310 na szczeblu okręgowym. Natomiast w dniach 31.01 – 02.02.2018 zmierzył się z 5 uczestnikami  Finału Centralnego XLVII Edycji Turnieju Budowlanego Złota Kielnia, Uczestnikami turnieju byli uczniowie 70 szkół z całej Polski. Wiktor okazał się najlepszy wśród posadzkarzy. Do turnieju, który jest wpisany na listę MEN i ma uprawnienia do zwolnienia z egzaminu pisemnego potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, przygotowała Wiktora pani Joanna Wiśniewska, nauczycielka „Budowlanki” (wcześniej przygotowała ona 5 mistrzów, 17 laureatów, 7 finalistów), a do części praktycznej właściciel firmy budowlanej pan Paweł Wiechecki.

Warto przypomnieć, ze w zeszłym roku Wiktor zajął drugie miejsce w Polsce w kwalifikacji B.18 - Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich i dzięki jeszcze dwóm laureatom „Budowlanka” z Inowrocławia wywalczyła tytuł Najlepszej Szkoły Turnieju. Sukces Wiktora Wiecheckiego powoduje, że kolejny raz szkoła może pochwalić się tytułem mistrza z tej samej kwalifikacji, bo w 2017 roku wywalczył go   Krystian  Łakoma. Wiktor oprócz tytułu otrzymał  dodatkowo nagrody rzeczowe, które ufundowali sponsorzy turnieju.

Sukcesy potwierdzają bardzo dobre przygotowanie uczniów do wykonywania zawodu, przynoszą radość, satysfakcję. Potwierdzają także, że warto się uczyć w „Budowlance”, bo to szkoła z charakterem, wspomagająca indywidualny rozwój ucznia, stwarzająca warunki do osiągnięć zawodowych.