Powiatowy Turniej Szachowy - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Powiatowy Turniej Szachowy

ARCHIWUM > 2020/2021
DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU INOWROCŁAWSKIEGO
SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W SZACHACH”
W dniu  12 października 2020 roku odbyły się w Zespole Szkół Budowlanych w Inowrocławiu  Drużynowe Mistrzostwa  Powiatu Inowrocławskiego Szkół Ponadpodstawowych w Szachach.  W  rozgrywkach brały udział  4 drużyny   Szkół Powiatu Inowrocławskiego:
1. I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza
2. II Liceum Ogólnokształcące im Marii Konopnickiej
3. III Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi
4. Zespół Szkół Budowlanych im. gen. Władysława Sikorskiego
Rozegraliśmy 6  rund w systemie szwajcarskim na  8 stanowiskach.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna  I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kaspowicza uzyskując 10 punktów. Serdecznie gratulujemy.
Drugie miejsce uzyskała drużyna  Zespołu Szkół Budowlanych im. gen. Władysława Sikorskiego z liczbą  7 punktów (nasz team: Dominika Bazińska klasa IIIB, Dominik Czubachowski klasa IVB, Jakub Tański klasa IIC, Kacper Radzięda  klasa IIIB)
Trzecie miejsce uzyskała drużyna II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej z liczbą 4 punktów.
Czwarte miejsce uzyskała drużyna  Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi z liczbą 3 punktów.
Turniej sędziował Pan Piotr Czarnolewski.

Na zakończenie  wręczono puchary, medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia, zrobiono wspólne zdjęcia. Atmosfera była bardzo gorąca, uczestnicy  mogli skosztować  pyszne słodkości.
Organizatorem był Wydział Edukacji, Kultury, Sportu  Zdrowia Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu oraz  Szkolne Koło Szachowe Zespołu Szkół Budowlanych.

I LO im. Jana Kasprowicza  będzie reprezentowało Powiat Inowrocławski w Wojewódzkich Drużynowych Rozgrywkach Szkół Ponadpodstawowych "LICEALIADA" w Szachach, które odbędą się w Bydgoszczy w dniu 22.10. 2020r.

W związku z bezpieczeństwem zawodów z powodu Covid-19 wszyscy uczestnicy musieli stosować się do regulaminu związanego z Zasadami Bezpieczeństwa podczas zawodów SZS organizowanych w ramach współzawodnictwa sportowego szkół.

Dziękuję uczniom i drużynie Zespołu Szkół Budowlanych  im. gen. Władysława Sikorskiego  za pomoc w przygotowaniu sali gimnastycznej do rozgrywek szachowych.

Opiekun Koła Szachowego
                                                                                                                        Piotr Hopcia

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego