Pożegnanie absolwentów ZSZ - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Pożegnanie absolwentów ZSZ

ARCHIWUM > 2016/2017


DZISIAJ JESTEŚMY RAZEM, JUTRO ZOSTANĄ WSPOMNIENIA ...


W „Budowlance” miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie uczniów klasy III zasadniczej szkoły zawodowej, którzy kształcili się w zawodach: murarz tynkarz oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych  w budownictwie. Wydarzenie to zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: p. Janina Sikorska dyrektor Muzeum im. Jana Kasprowicza, p. Elżbieta Latosińska przewodnicząca Rady Rodziców, p. Janusz Niewiadomski - prezes  firmy Eurotherm Technika Grzewcza i Klimatyzacja oraz Prezydent Rotary Club Inowrocław, p. Eugeniusz Skoczyński właściciel firmy PW Gesal Eugeniusz Skoczyński, Prezes „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław Spółka z o. o., por. Marek Sobczak z-ca dyrektora Zakładu Karnego, ppłk Krzysztof Broniewicz komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Inowrocławiu oraz rodzice dumni ze swych pociech.

Szkoła może się pochwalić aż 17 uczniami, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, w tym dwóch ze średnią ocen powyżej 5,00 to absolwenci wyżej wymienionej klasy. Uczniowie Ci osiągnęli również I i VI miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Budowlanym „Złota Kielnia”.  Na tym nie koniec - albowiem kolejnych 11 uczniów otrzymało nagrody za osiągniecie średniej powyżej 4,00. Nie zapomniano też o rodzicach wyróżniających się w nauce, otrzymali oni  z rąk p. dyrektor Danuty Paluszak specjalne listy gratulacyjne. Wzruszeń, oklasków  i nagród było wiele. p. T. Chęsy wręczył nagrody pieniężne oraz dyplomy ukończenia praktyk uczniom klasy I szkoły zawodowej, a p. J. Niewiadomski, wyróżnił cennymi nagrodami rzeczowymi uczniów kształcących się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej za ogólnopolskie sukcesy w tej dziedzinie. Jak co roku, nie zabrakło też nagród finansowych ufundowanych przez p. E. Skoczyńskiego dla najlepszych uczniów kl. III ZSZ, którzy realizowali praktykę zawodową w PW Gesal.

Ponadto „Budowlanka” może się pochwalić uczniami, którzy aktywnie działają jako wolontariusze, angażują się w działalność na rzecz idei integracji artystycznej pokoleń uczniowie
seniorzy, osiągają sukcesy sportowe oraz licznie wspierają nauczycieli w popularyzacji szkoły w środowisku lokalnym o nich również pamiętano i uhonorowano nagrodami. Na zakończenie pożegnaniom nie było końca, wdzięczni uczniowie pięknie podziękowali pedagogom miłymi słowami i kwiatami za najtrwalszy podarunek, jaki można im dać wiedzę.

23.06.2017 BP


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego