ZSP NR 5 W INOWROCŁAWIU

Idź do spisu treści

Menu główne

Mistrzostwo Polski Szkół Budowlanych 2012

DZIAŁALNOŚĆ UCZNIÓW > Sport w szkole > 2011/2012

MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ BUDOWLANYCH
W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW

BUDOWLANKA MISTRZEM POLSKI SZKÓŁ BUDOWLANYCH


Szkolna drużyna koszykówki ZSP nr 5 broniła tytuł mistrzowski który zdobyła w 2010 roku. Przypomnijmy ze do tej pory Budowlanka z Inowrocławia zdobywała tytuł Mistrza Poski Szkół Budowlanych w latach: 1973, 1997, 1998, 2004, 2007 i 2010.
Zawody odbyły się w dniach  21 – 22 kwietnia 2012 roku. Mecze zostały rozegrane w sali sportowej przy ul. Narutowicza 34 w Inowrocławiu. Zespoły zostały podzielone na 2 grupy:


A:
Inowrocław, Włocławek, Góra Kalwaria
B: Ruda Śląska, Konin, Stargard Szczeciński

Wyniki: mecze w grupach

Ruda Śląska – Konin 33 – 85

Ruda Śląska:Wiśniewski R. 11, Koralewski Daniel 1, Młynarczyk Damian 1, Gospodarz Kewin 5, Tomczak Patryk 3, Maciejewski Konrad 2, Więckiewicz Patryk 4,
Szyszka Mateusz 6, Klos Dawid 0

Konin: Chatłas Mateusz 30, Tryk Błażej 9, Kwieciński Michał 2, Kwaśniewski Łukasz 8, Rabe Konrad 16 , Brzecki Krzysztof 2, Wawrzyniak Krystian 18,

Inowrocław – Włocławek 68 – 30

Inowrocław: Warchowski Michał 20, Gallant Michał 3, Jędykiewicz Mikołaj 0, Minkowski Tobiasz 11, Pierzchała Mariusz 10, Rolirad Szymon 15, Lewandowski Adam 0,
Sandecki Kamil 2, Kowalski Adrian 0, Kokocha Dawid 7.

Włocławek: Gawłowski Przemysław 16, Frydrych Dawid 6, Matuszewski Piotr 7,
Drzewiecki Adrian 3

Ruda Śląska – Stargard Szczeciński 39 – 54

Ruda Śląska:Wiśniewski R. 2, Koralewski Daniel 1, Młynarczyk Damian 2, Gospodarz Kewin 7, Tomczak Patryk 4, Maciejewski Konrad 0, Więckiewicz Patryk 2,
Szyszka Mateusz 21, Klos Dawid 0

Stargard Szczeciński: Król Dawid 4, Bodych Paweł 30, Szymański Maciej 6, Szewczyk Paweł 6, Kwacz Daniel 6, Rachtan Marek 2, Bujny Robert 0

Inowrocław– Góra Kalwaria  117 – 37

Inowrocław: Warchowski Michał 24, Gallant Michał 5, Jędykiewicz Mikołaj 6, Minkowski Tobiasz 23, Pierzchała Mariusz 15, Rolirad Szymon 20, Lewandowski Adam 10,
Sandecki Kamil 4, Kowalski Adrian 6, Kokocha Dawid 4.

Góra Kalwaria: Myszkowski Mateusz 11, Kwiatkowski Mikołaj 2, Osiecki Przemysław 4, Jaskółowski Mateusz 6, Pawłowski Jakub 2, Baranowski Konrad 2, Kuranowski Maciej 2,
Rącz Patryk 2, Kuranowski Damian 4, kuranowski Tomasz 2
Konin – Stargard Szczeciński 116 – 43

Konin: Chatłas Mateusz 36, Tryk Błażej 10, Kwieciński Michał 6, Kwaśniewski Łukasz 2, Rabe Konrad 10 , Brzecki Krzysztof 1, Wawrzyniak Krystian 37, Kubiak Sebastian 4,
Kubiak Wiktor 0, Sypniewski Łukasz 10,

Stargard Szczeciński: Król Dawid 0, Bodych Paweł 22, Szymański Maciej 12, Szewczyk Paweł 0, Kwacz Daniel 4, Rachtan Marek 5, Bujny Robert 0

Włocławek – Góra Kalwaria 71 – 42

Włocławek: Gawłowski Przemysław 28, Kubiak Jakub 3, Matuszewski Piotr 8,
Drzewiecki Adrian 5, Prokopiak Mateusz 4, Rosiak Rafał 12, Twardowski Kamil 11

Góra Kalwaria: Myszkowski Mateusz 12, Kwiatkowski Mikołaj 2, Osiecki Przemysław 10, Jaskółowski Mateusz 0, Pawłowski Jakub 16, Baranowski Konrad 0, Kuranowski Maciej 0,
Rącz Patryk 0, Kuranowski Damian 0, Kuranowski Tomasz 2

mecz o V miejsce

Góra Kalwaria - Ruda Śląska 36 – 23

Góra Kalwaria: Myszkowski Mateusz 19, Pawłowski Jakub 10, Kwiatkowski Mikołaj 3,
Rącz Patryk 2, Kuranowski Maciej 2.

Ruda Śląska:Szyszka Mateusz 12, Gospodarz Kewin 5, Młynarczyk Damian 4, Tomczak Patryk 2

mecz o III miejsce

Włocławek – Stargard Szczeciński 69 –46

Włocławek: Gawłowski Przemysław 16, Kubiak Jakub 0, Matuszewski Piotr 15,
Drzewiecki Adrian 4, Prokopiak Mateusz 10, Rosiak Rafał 6, Twardowski Kamil 12
Frydrych Dawid 6,

Stargard Szczeciński: Król Dawid 2, Bodych Paweł 24, Szymański Maciej 2, Szewczyk Paweł 3, Kwacz Daniel 5, Rachtan Marek 7, Bujny Robert 5.

FINAŁ

Inowrocław – Konin 82 – 65

Inowrocław: Warchowski Michał 35, Gallant Michał 0, Jędykiewicz Mikołaj 2, Minkowski Tobiasz 5, Pierzchała Mariusz 19, Rolirad Szymon 11, Lewandowski Adam 0,
Sandecki Kamil 4, Kowalski Adrian 0, Kokocha Dawid 6

Konin: Chatłas Mateusz 34, Tryk Błażej 2, Kwieciński Michał 0, Kwaśniewski Dawid 0, Rabe Konrad 4 , Brzecki Krzysztof 0, Wawrzyniak Krystian 21, Kubiak Sebastian 0, Kubiak Wiktor 0, Sypniewski Łukasz 4.

Tabela końcowa

Inowrocław
KoninłocławekSzczecińskióra KalwariaŚląska

Nagrody indywidualne:

Włocławek – Gawłowski Przemysław
Ruda Śląska - Szyszka Mateusz
Góra Kalwaria – Pawłowski Jakub
Stargard Szczeciński – Bodych Paweł
Konin – Chatłas Mateusz
Inowrocław – Rolirad Szymon

MVP turnieju – Warchowski Michał - Inowrocław


Puchary, dyplomy medale i nagrody rzeczowe wręczał Wicestarosta Inowrocławia pan
Włodzimierz Figas oraz Dyrektor ZSP nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego
pani mgr inż. Danuta Paluszak.
Dyrekcja Szkoły serdecznie dziękuję za pomoc rzeczową i finansową  bez których Mistrzostwa Polski Szkół Budowlanych w piłce koszykowej chłopców  nie odbyły by się
- Staroście Inowrocławskiemu – p. Tadeuszowi Majewskiemu,
- Naczelnikowi Wydziału Oświaty p. Ratajczakowi Józefowi,
-  Radzie Rodziców przy ZSP nr 5 w Inowrocławiu,
-  Dyrektorowi Bursy Szkolnej w Inowrocławiu panu Krzysztofowi  Makowieckiemu,
- p. Wojciechowi Nowakowi - firma MARKET BHP z Inowrocławia,
- p. Piotrowi Zielińskiemu,
- p. Pawłowi Kiliańskiemu.
Podziękowania składamy  zespołowi tanecznemu działającemu przy OSIR w Inowrocławiu.

Skład drużyny z Inowrocławia: Warchowski Michał , Gallant Michał , Jędykiewicz Mikołaj , Minkowski Tobiasz , Pierzchała Mariusz , Rolirad Szymon , Lewandowski Adam , Sandecki Kamil , Kowalski Adrian , Kokocha Dawid.
Opiekun:
Kosta Penowski

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego