Mistrzostwa Szachowe - ZSP NR 5 W INOWROCŁAWIU

Przejdź do treści

Menu główne:

ARCHIWUM > 2018/2019

W SZACHCH JESTEŚMY MISTRZAMI!

Miło nam powiadomić, że dnia  04.04 2019 r. odbyły się III Indywidualne Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Inowrocławskiego w Szachach. W rozgrywkach uczestniczyły następujące szkoły:
7.      ZSP nr5

W zawodach wzięła udział rekordowa liczba zawodników 36 w tym 7 dziewcząt.
Gospodarzem turnieju była” Budowlanka”, która od kilku lat organizuje turnieje szachowe.
Turniej rozegrano systemem szwajcarskim 7 rund po 15 minut na zawodnika.
Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał pan Piotr Czarnolewski znany miłośnik „Gry Królewskiej”.
„Budowlanka” kolejny raz pokazała, że jest nie do pokonania i ponownie,indywidualnie zajęła I miejsce w Powiecie Inowrocławskim wśród Szkół Ponadgimnazjalnych.
Najlepszym szachistą okazał się ponownie Dominik Czubachowski - uczeń „ Budowlanki” II klasy uczący się zawodu  technik geodezji. Pokonalismy wszelkie trudy rywalizacji, ponieważ gra była mocno wyrównana.  Drugie miejsce uzyskał uczeń Jakub Napierała z ZSP nr 3 z „ Mechana”, trzecie miejsce zdobył uczeń Dawid Kędzierski II LO im. Marii Konopnickiej oraz czwarte miejsce Mateusz Tadych z I LO im. Jana Kasprowicza.
Cała trójka uzyskała taką samą liczbę 6 pkt. A o wygranej zdecydował zgodnie z regulaminem zawodów przelicznik małych punktów FIDE.
W kategorii dziewcząt najlepsze miejsce uzyskała uczennica Zuzanna Kowalska z II LO im. Marii Konopnickiej uzyskując 8 miejsce, Zofia Chrośniak z I LO im. Jana Kasprowicza 11 miejsce oraz Natalia Wawer z IIILO im. Królowej Jadwigi zajmując 18 miejsce.  „Budowlankę” reprezentowała tylko jedna uczennica Weronika Ziemba, która zajęła 32 lokatę na 36 uczestników.
Na zakończenie wręczono nagrody ufundowane przez Starostę Inowrocłaskiego w postaci pucharów , dyplomów i nagród rzeczowych.

Młodzież mogła posilić się pysznymi drożdżówkami i pączkami i w miłej atmosferze współzawodniczyć o tytuł „Najlepszego Szachisty” Szkół Ponadgimnazjalnych na rok 2019.
Podziękowania dla Dyrekcji Naszej Szkoły za pomoc w przygotowaniu i wręczaniu nagród.