Konkurs geograficzny - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Konkurs geograficzny

ARCHIWUM > 2020/2021

ZDALNA PODRÓŻ PO STANACH ZJEDNOCZONYCH AMERYKI
– CZYLI KONKURS GEOGRAFICZNY W BUDOWLANCE
Przy okazji odbywających się listopadowych wyborów na prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej - w tym roku młodzież inowrocławskiej „Budowlanki” pod okiem nauczyciela geografii Pani Izabeli Kwiatkowskiej, zagłębiła się w położenie geograficzne i charakterystykę poszczególnych stanów USA.
XX już edycja wewnątrzszkolnego konkursu geograficznego w Zespole Szkół Budowlanych im. gen. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu odbyła się po raz pierwszy w formie zdalnej na platformie ZOOM pod nazwą „Mapa USA”.
W amerykańskim stylu frekwencja zaskoczyła, bo do konkursu zgłosiło się 19 najlepszych z geografii uczniów klas Technikum w zawodach: technik budownictwa i technik geodeta. Zmagali się oni z 40 pytaniami testowymi uwzględniającymi lokalizację stolic, największych miast, rzek, jezior, wzniesień, przylądków i innych punktów nawiązania widocznych na mapie tego kraju.
Wyniki okazały się wysokie, a tytuł mistrza wiedzy o Stanach Zjednoczonych obronił po raz czwarty z rzędu Kacper Łęczycki z klasy IV a, kształcący się w zawodzie technik budownictwa. Uzyskał on 34 punkty na 40 możliwych do uzyskania. Drugie miejsce zdobyli jednocześnie Przemysław Kalka z kl. IV b (technik geodeta) oraz Kacper Pijanowski z kl. III b (technik geodeta). Dzięki swojej wiedzy geograficznej, uczniowie „Budowlanki” udowodnili, że znają się nie tylko na środowisku przyrodniczym własnego kraju, ale również innych państw na świecie.
Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom konkursu ogromnie gratulujemy!
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego