Dzień Ziemi - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Dzień Ziemi

ARCHIWUM > 2020/2021
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

„Przywróć naszą Ziemię” pod tym hasłem przebiegał tegoroczny Światowy Dzień Ziemi, który obchodziliśmy w czwartek 22 kwietnia.
Celem tego święta, obchodzonego już w 192 krajach jest przede wszystkim propagowanie proekologicznych postaw społecznych oraz zwrócenie uwagi na fakt, że Ziemia jest naszym wspólnym domem, o który warto w należyty sposób zadbać.
Pandemia przyczyniła się do tego, że akcje organizowane każdego roku na terenie placówki nie mogły odbyć się w sposób tradycyjny. Z tego względu w „Budowlance” zostały przeprowadzone zajęcia on-line dotyczące selektywnej zbiórki odpadów oraz projektowania zgodnego z naturą w efekcie czego młodzież z klasy IIB o profilu architektura krajobrazu wykonała projekty „zielonych” wiat śmietnikowych,. Natomiast uczniowie klasy IVB technik architektury krajobrazu na lekcjach biologii zostali zapoznani się z tematyką globalnych zagrożeń wynikających z działalności ludzkiej. W ramach lekcji odbyła się projekcja filmu „Można panikować”, w którym poruszone zostały problemy przed którymi stoi obecne pokolenie w obliczu zmian klimatycznych oraz wyborów i zadań dotyczących każdego z nas w kontekście szeroko pojętej ochrony środowiska.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego