Dzień Walki z Otyłością - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

Dzień Walki z Otyłością

ARCHIWUM > 2020/2021

24 PAŹDZIERNIKA - ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ
 
Otyłość jest chorobą przewlekłą, która wywołuje wiele negatywnych skutków zdrowotnych. Światowa Organizacja Zdrowia zaliczyła otyłość do epidemii naszych czasów. Około 50% dorosłych zmaga się z  nadwagą i otyłością, które stanowią ważny problem zdrowotny ze względu na wiele powikłań towarzyszących, takich jak: choroby sercowo-naczyniowe (nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, choroba niedokrwienna serca, zatorowość płucna, udary mózgu) oraz cukrzyca, choroby układu kostno-stawowego  i  nowotwory.

Na rozwój otyłości wpływa wiele czynników, m. in.: genetyczne, środowiskowe, socjoekonomiczne i psychologiczne. Najistotniejszy jednak wpływ mają czynniki środowiskowe, takie jak: nieprawidłowe zwyczaje żywieniowe i brak aktywności fizycznej.

Leczenie otyłości jest trudne, dlatego tak ważne jest, aby jej zapobiegać. Działania profilaktyczne polegają przede wszystkim na prawidłowym i  regularnym żywieniu, dostarczaniu organizmowi wartościowych składników odżywczych, zgodnie z jego indywidualnym zapotrzebowaniem oraz na uprawianiu aktywności fizycznej.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego