2020/2021 - "BUDOWLANKA" INOWROCŁAW

Przejdź do treści

Menu główne:

2020/2021

DZIAŁALNOŚĆ UCZNIÓW > "BUDO-BAND"
W roku szkolnym 2020/2021, w składzie szkolnego zespołu muzycznego “Budo-Band” poza Julią Bejgrowicz i Dominiką Falborską, znalazła się również pierwszoklasistka – Olga Krzyżostaniak. Niestety pandemia dosyć szybko pokrzyżowała nasze plany i po zaledwie kilku próbach, które udało nam się zagrać w październiku, musieliśmy ograniczyć naszą działalność do projektów zdalnych.
Pierwszym z nich był udział Julii w IV edycji odbywającego się w tym roku online Międzynarodowego Konkursu Wokalnego “The Golden Voice” przeznaczonego dla młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Na potrzeby konkursu, Julia zdecydowała się samodzielnie nagrać nastrojową piosenkę “Smoke Signals” z repertuaru brytyjskiego wykonawcy Cavetown. Wybór okazał się trafny i zapewnił naszej uczennicy miejsce w finale, co zachęciło nas do dalszej pracy.
Drugim projektem, w którym wziął udział już cały zespół, było nagranie piosenki “Slow Dance”, pochodzącej z filmu animowanego “Adventure Time”. W związku z tym, że piosenka powstawała w czasie pandemii, nagrywaliśmy ją w sposób zdalny, ani razu się ze sobą nie spotykając. Chociaż granie i śpiewanie na odległość nie należą do najłatwiejszych, to daliśmy radę, a wspólna praca okazała się bardzo satysfakcjonująca.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego