ZSP NR 5 W INOWROCŁAWIU

Idź do spisu treści

Menu główne

2017/2018

DZIAŁALNOŚĆ UCZNIÓW > "VERBA" Koło Teatralno-Literackie


SPOTKANIE POETYCKIE W „BUDOWLANCE”

Uczniowie z koła teatralno-literackiego „Verba” uczestniczyli w spotkaniu poetyckim zorganizowanym w ramach realizacji idei integracji twórczej pokoleń. Wyjątkowym gościem artystycznego popołudnia była pani Irena Konieczka poetka, której wiersze zaskakują różnorodną tematyką, zachwycają subtelnymi obrazami, skłaniają do refleksji za sprawą bogatej symboliki oraz ekwiwalentów uczuć. Utwory seniorki, byłej słuchaczki Uniwersytetu III Wieku, laureatki nagród literackich, wywarły ogromne wrażenie na początkujących artystach z „Budowlanki”. Podczas spotkania nie zabrakło również debiutów - uczennica kl. II w zawodzie technik renowacji elementów architektury, Klaudia Modrak, zaprezentowała wiersze związane tematycznie z Turcją. Twórczość uczennicy zaskoczyła uczestników spotkania, a szczególnym zainteresowaniem cieszył się najnowszy wiersz Klaudii, który został napisany w języku tureckim. Spotkanie urozmaiciły także prezentacje konkursowych utworów młodzieży z ZSP nr 5 oraz dyskusja na temat twórczości poetyckiej. Uczniowie „Budowlanki” od trzech lat aktywnie realizują ideę integracji twórczej pokoleń, współpracując z seniorami artystami, dzięki czemu mają możliwość czerpania inspiracji z wiedzy i doświadczenia innych osób, rozwoju artystycznego oraz prezentowania własnej twórczości. Młodzież ZSP nr 5 zawsze potrafi znaleźć czas na udział w zajęciach rozwijających zainteresowania, czego przykładem jest działalność koła teatralno-literackiego „Verba”.

12.12.2017 ML-P


"PODRÓŻ W GŁĄB DUSZY"

Młodzież działająca w szkolnym kole teatralno-literackim „Verba” przygotowała występ artystyczny pt. „Podróż w głąb duszy”. Przedstawienie odbył się 28 listopada 2017 r.

Metaforyczną wędrówkę zainicjowały interpretacje głosowe wierszy, (część z nich została napisana przez uczniów „Budowlanki”) oraz refleksyjne utwory muzyczne w wykonaniu Olgi i Julii - uczennic klasy II w zawodzie technik renowacji elementów architektury. Widzowie mieli okazję przenieść się w świat romantycznych przeżyć, poznając losy Karusi („Romantyczność”), Pustelnika („Dziady” cz. IV) oraz czterech kochanek. Przedstawienia świetnie dopełniła pantomima przygotowana przez uczennice klasy IV w zawodzie technik geodeta. Występ wywołał wiele wzruszeń wśród widowni, a publiczność nie szczędziła słów uznania pod adresem zdolnej i kreatywnej młodzieży. „Podróż w głąb duszy” z całą pewnością można uznać za udaną. Występ uczniów został przygotowany pod kierunkiem pani Mileny Leśniewskiej-Pulczyńskiej.

Jak widać w ZSP nr 5 w Inowrocławiu młodzież zdobywa nie tylko wiedzę i umiejętności z zakresu obowiązkowych zajęć edukacyjnych, ale także rozwija swoje zainteresowania, czego przykładem jest działalność szkolnego koła teatralno-literackiego „Verba”.

28.11.2017 ML-PNOWE TWARZE W KÓŁKU TEATRALNO-LITERACKIM „VERBA”

W październiku 2017 roku do naszej grupy dołączyli:

Uczniowie klasy I a w zawodzie technik budownictwa:
Zuzanna Szara i Filip Czerwiński.

Uczennice klasy I b w zawodzie technik architektury krajobrazu:
Julia Stefańska i Eliza Gereluk.

Uczennica klasy II a w zawodzie technik renowacji elementów architektury -
Klaudia Modrak.

Klaudia pisze teksty, Eliza śpiewa piosenki a Zuzanna, Julia i Filip doskonalą swoje umiejętności aktorskie.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego